fusion 1day presbyo-nowatorskie rozwiązanie problemów widzenia związanych z wiekiem (prezbiopia)

Zwykle nie zastanawiamy się, dlaczego obiekty znajdujące się w różnej odległości od nas widzimy wyraźnie. Odpowiada za to soczewka wewnątrz naszego oka. Zmieniając swój kształt zmienia także moc optyczną i dostosowuje ostrość widzenia do obiektu, na który w danej chwili patrzymy. Proces ten nazywa się akomodacją. Niestety około 40-stki zaczynamy tracić tę zdolność. Osoby, doświadczające dyskomfortu prezbiopii twierdzą, że „widzą wyraźnie tylko czasem ramię jest zbyt krótkie”.

Obecnie wykorzystuje się wiele metod korekcji nieostrego widzenia związanego z wiekiem. Fakt, że jest ich aż tyle sugeruje, że żadna nie jest idealna.
Firma Safilens zaprezentowała ostatnio zupełnie nowe podejście do korekcji prezbiopii-soczewkę fusion 1day presbyo o konstrukcji afokalnej.
Jak poradzono sobie z problemem? Na początku warto wspomnieć, że widzenie jest procesem neuro-fizycznym. Zależy zarówno od oka (receptor) jak i od mózgu (przetwarzanie informacji). Pomimo swojej złożoności i doskonałości oko nie skupia promieni świetlnych w sposób idealny. Dodatkowo, obrazy przedmiotów z naszego otoczenia nie są odwzorowywane na siatkówce jako punkty (jak uczymy się na lekcjach fizyki) ale jako krążki o określonej wielkości. Mózg akceptuje pewien zakres optycznej nieostrości obrazów, które pomimo tego postrzegane są jako wyraźne. Zjawisko to określono terminem „głębia ostrości”. Głębię ostrości można modyfikować. Właśnie ów fenomen wykorzystano w soczewkach fusion 1day presbyo. Za zmianę głębi ostrości odpowiedzialne są dwa mechanizmy. Pierwszy-zmniejszenie krążka rozmycia (obrazu odwzorowywanego na siatkówce).

schemat

 

 

 

 

 

 

 

Drugi-zastosowanie układu afokalnego (bezogniskowego). Układ afokalny sprawia, że promienie świetlne po przejściu przez soczewkę biegną nadal równolegle, co zwiększa jasność obserwowanego obiektu.
Dzięki nowatorskiemu podejściu fusion 1day presbyo oferuje wyraźne widzenie do dali, na odległości pośrednie (np. praca przy komputerze) i do bliży (np. czytanie, posługiwanie się telefonem komórkowym). Co szczególnie ważne, jest to możliwe także w warunkach gorszego oświetlenia.
Ponieważ modyfikacja głębi ostrości, zastosowana w soczewkach fusion 1day presbyo, przypomina proces, który charakteryzuje młode oko, uzyskanie komfortu widzenia przez użytkowników tych soczewek jest szybsze niż przy innych sposobach radzenia sobie z prezbiopią.
Kolejnym istotnym czynnikiem decydującym o zadowoleniu użytkowników soczewek jest komfort ich noszenia. Powszechnie wiadomo, że oczy osób z prezbiopia mogą być znacznie bardziej wymagające. Biorąc to pod uwagę, podobnie jak w innych soczewkach firmy Safilens, w fusion 1day presbyo zastosowano Technologię Fusion (fusiontechnology™) wykorzystującą uzupełniające się właściwości kwasu hialuronowego i polisacharydu TSP®. Oba związki tworzą kopolimer, który umieszczany jest wewnątrz soczewki kontaktowej. Jest z niej następnie uwalniany do filmu łzowego, stabilizując go i zwiększając komfort noszenia.
fusion 1day presbyo przeznaczone są dla bardzo licznej grupy osób z problemami widzenia uwarunkowanymi dojrzałym wiekiem. Ten sposób korekcji może odpowiadać osobom, które nosiły wcześniej soczewki na co dzień i mają problem z używaniem okularów do czytania oraz tym, którzy założą je okazjonalnie z różnych względów (narty, rower, chęć skorzystania z okularów przeciwsłonecznych, itp.).
Komfort oferowany przez fusion 1day presbyo powinny docenić także osoby, nie noszące nigdy wcześniej soczewek lub, które ze względu na złe doświadczenia z przeszłości, uznały, że ta forma korekcji im nie odpowiada.
fusion 1day presbyo to soczewki jednorazowe gwarantujące wysoki poziom higieny oraz wygodę użytkowania.
Zdecydowanie warto wypróbować fusion 1day presbyo, nowatorskie rozwiązanie dla korekcji zaburzeń widzenia uwarunkowanych wiekiem.