Właśnie mija rok od wprowadzenia na polski rynek soczewki Biotrue ONEday.

To wykonana z innowacyjnego materiału -HyperGel  nowej generacjii soczewka jednodniowa łącząca w sobie najlepsze cechy konwencjonalnego hydrożelu i silikonohydrożelu. Zwiększona zawartość wody w materiale zapewnia rogówce więcej tlenu aniżeli tradycyjny hydrożel, bez dodatku silikonu, a jednocześnie gwarantuje najwyższy komfort w czasie noszenia. Biotrue  ONEday zapewnia stałe, ostre widzenie i komfort przez cały dzień stosowania, ponieważ bio-inspirowany materiał zachowuje właściwe nawilżenie i kształt soczewki nawet po wielu godzinach na oku. Bio-inspiracje zadecydowały o powstaniu tej soczewki. Biotrue ONEday zawiera 78% wody, tyle samo ile rogówka ludzkiego oka i dostarcza tyle tlenu, aby zapewnić oku fizjologiczne warunki, a w konsekwencji zdrowie. Zewnętrzna powierzchnia soczewki naśladuje warstwę lipidową filmu łzowego, tak by zapobiec jej wysychaniu.
Biotrue ONEday zapewnia najwyższą zawartość wody, spośród soczewek jednodniowych obecnych na rynku, nawet po 16 godzinach noszenia. Wyposażona w filtry UV chroni oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Pacjenci często zgłaszają nieostre widzenie pod koniec dnia, a niektórzy konieczność wielokrotnego mrugania, aby poprawić ostrość wzroku w czasie pracy przy komputerze. Zamazane widzenie może być związane z podsychaniem soczewki, która zmieniając swój kształt może destabilizować jakość widzenia. Biotrue ONEday to skuteczna alternatywa dla większości pacjentów z podobnymi objawami.
Bausch Btrue
Soczewki po wyjęciu z płynu wysychają i tracą swój kształt w różny sposób. Tak samo, z różną prędkością, wysychają na oku. Po prawej Biotrue ONEday, która najdłużej zachowuje swoje właściwości i kształt.